Razgovor ugodni naroda školskog - preventivni školski program

Autor: Ankica Karakaš Radošević, Helena Dravec, 6. 1. 2024.

Zbog nedostatka strukturalnog učenja komunikacije kao ključnog procesa svakodnevnog života stručni suradnici naše škole osmisli su preventivni  projekt „Razgovor ugodni naroda školskog“ koji pokriva navedena područja. Projekt je prepoznat i od strane Ministarstva znanosti i obrazovanje te mu je  dodijeljeno 2 000 € za realizaciju.

Ovim projektom značajno se unaprjeđuju znanja iz područja međuljudske komunikacije s ciljem uspostavljanja jasnoće u izražavanju te upravljanja konfliktom. Program kombinira različita znanja i tehnike iz područja komunikacijske psihologije. U sklopu projekta predavanja će održati mag. kom. Katarina Horvat  komunikacijska savjetnica i suradnica za odnose s javnošću i komunikacije u javnom i privatnom sektoru. Projekt je namijenjen roditeljima, nastavnicima, stručnom osoblju i  učenicima viših razreda škole Đakovački Selci i škole Ivana Tišova iz Viškovaca. Cilj je unaprijediti  znanja i vještine uspješne komunikacije (zauzeti se za sebe, pohvale drugom, jasnoća i izražavanju, spremnost ispričati se kad se pogriješi, prepoznavanje i kontrola emocionalnih reakcija). Nadalje želimo ovim projektom unaprijediti emocionalnu inteligenciju čiji je jedan od koraka i komunikacija) koja pomaže u boljem upravljanju stresom, boljih odnosa s drugima, donošenju svjesnijih odluka. Sve ovo su činioci koju utječu na mentalno zdravlje djece i odraslih.

Poveznica na stranicu s koje je preuzeta naslovna fotografija