Maškare u razrednoj nastavi

Autor: Mirta Denić, Evica Šerfezi, Anita Drmić, Željka Miškić Milković, 18. 2. 2021.

U našu su školu stigle maškare! Najveselije razdoblje u godini kada se svi maskiramo i postajemo netko drugi. To su i ove godine učinili učenici razredne nastave. U utorak su našom školom šetali hrabri vojnici, ljupke princeze, opasni ratnici, strašni vampiri, spretni kuhari, šaljivi klaunovi, marljive Mace Papučarice... U školi je zavladala dječja galama, vesela pjesma i zabava. Hodnikom se širila sreća i miris toplih krafni. Ipak, čarolija maski se ove godine odvijala u razredima.

U nastavku saznajte kako su se učenici pojedinih razreda proveli.

Na pokladni utorak bilo je veselo u prvom razredu. Svatko je imao priliku biti netko drugi. Bilo je tu pčelica, klaunova, razbojnika, kuhara… Pročitana je pjesma Karnevalska ljubav Vere Zemunić, a nakon slušanja pjesme Fašnički ples, učenici su slikali svoje najdraže maske.
Najbolja razredna maska je prikladno i nagrađena.

drugi razred ušetale su Mace Papučarice. Svaki je učenike napravio i ukrasio masku Mace i cipelice. Nakon toga su učenici prezentirali svoj rad uz izlaganje o pročitanom djelu. Svatko je morao postat i Maca Papučarica i pričati kako su oni postupali s neurednim i pokidanim cipelama.

Omiljeno zabavno druženje učenika 3. razreda su maškare. Učenici malo duže planiraju svoje likove i češće prije samih maškara čujemo u razredu dobro poznatu rečenicu: “Ja ću biti…”
Najprije smo crtali i zamišljali likove, a zatim se u njih preobukli te veselo izveli modnu reviju. Svi su bili odlični, ali je nagradu odnio naš sportaš Josip.

Učenici četvrtog razreda u svom su razredu organizirali maskenbal. Razredom su šetali vampiri, vojnici, kraljevi, indijanci, kuhari, farmeri... Nakon plesa pod maskama i po jedenih krafni došao je red da izaberemo najbolju masku. Ove godine nagrada za najbolju masku ide vampiru Marinu Furjanu. Na satu likovne kulture učenici su izrađivali afričke maske i pjevušili prigodne pjesmice.

Ponekad je lijepo na trenutak zastati, zažmiriti i postati netko drugi. Vratiti se u djetinjstvo i veseliti se malim stvarim. To smo svi zaboravili, zar ne? Na žalost svih nas, dan je brzo završio!
Šteta što takvih dana u godini nema više! Slažete se?